foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Świetliczak w domu.

26.11.2021 - ANIOŁ

ANIOŁ 

 

 

Witajcie Drogie Świetliczaki...

Zbliżają się powolutku święta, czas zacząć robić ozdoby na choinkę. Czas zatem otworzyć "zaczarowane pudełko". Wiecie co mam na myśli? .... Nie? Zatem jesteście tutaj na stronie NOWI. Wyjaśnię jeszcze raz, czym jest zaczarowane, magiczne pudełko.  Otóż każdy Świetliczak powinien przygotować sobie ładne pudełko, może być takie po butach, po małych artykułach AGD, czyli po żelazku. Ważne by było zamykane. Do takiego magicznego pudełka zbieramy przez cały rok niepotrzebne nikomu przedmioty, np. wstążki po kwiatach czy prezentach, wstążeczki obcięte z damskich sweterków służące do utrzymywania odzeży na wieszakach. Są one zazwyczaj szybko obcinane ponieważ zawsze wystają w czasie noszenia. Bardzo często są to atłasowe wstążeczki. Zbieramy cekiny, guziki, tasiemki, agrafki, zepsute korale, resztki materiałów, kolorowe papiery prezentowe, torebki po prezentach, kolorowe metki z ubrań....i co tylko może się kiedyś przydać w pracach plastycznych. Nawet szary papier czy tekturki, można z nich zrobić fantastyczne kartki świąteczne. Zbierajcie a zobaczycie ile w ciągu roku wyrzucamy fajnych rzeczy. 

Wpiszemy się w bardzo modny trend by być EKO. To znaczy nadawać 2, 3  życie przedmiotom, zamiast kupować nowe. Ci, z was, którzy tak zbierali pracowicie przez cały rok świecidełka teraz są bogaczami. Mogą zrobić piękne kartki, prezenty, dekoracje na święta nie wydając majątku w sklepie papierniczym. 

Dzisiaj pokażę wam jak zrobić przestrzennego anioła z papieru. Można go wykonać ze zwykłego białego papieru i ozdobić ale można również wykorzystać zgromadzone w magicznym pudełku kolorowe papiery. Ja zrobiłam 2. Zobaczcie na zdjęcia powyżej. 

Białą kartkę papieru złóżcie na pół, a później połówkę jeszcze na pół. Odetnijcie połowę. pozostałą połowę przetnijcie jeszcze na pół. Otrzymacie 2 paski papieru.    

Na ostatnim zdjęciu widać jak trzeba złożyć pasek by powstała sukienka Anioła. Ale UWAGA...nie zaginajcie, tylko złapcie za końce i obetnijcie delikatnie nożyczkami boki. Zwróćcie uwagę aby to zrobić w miarę równo. Zatem zmierzcie linijką środek, a później równo po obu stronach dodajcie po 1.5 centymetra. 

  

Teraz delikatnie nożyczkami zetnijcie ostre krawędzie po bokach. To czas by dekorować sukienkę, można użyć farb, brokatów ( jak ja zrobiłam). Można ponaklejać cekiny, albo powycinać wzorki ozdobnym dziurkaczem. 

Aby otrzymać skrzydła znajdźcie okrągły kształt do odrysowania na 2 pasku białego papieru. Najlepsza będzie płyta cd. Zobaczcie poniżej. Wytnijcie pół koła, złóżcie delikatnie, nie zginając i znów odetnijcie boki by powstały skrzydła. 

    

Wytnijcie jeszcze 2 kółka, na głowę i kołnierzyk, oraz 3 element, prostokąt złóżcie na pół i wytnijcie trójkąty by brzegi były nierówne. 

  

Zobaczcie na zdjęcie powyżej...przyklejcie skrzydła.

 

Teraz doklejcie pasek tak, by powstała sukienka. W kółku i kołnierzu zróbcie maleńką dziurkę, złóżcie je razem przeciągnijcie przez nie złotą nitkę lub sznureczek i delikatnie doklejcie do Anioła. Ostatni krok to główka. Najlepiej by była drewniana ale ja takiej nie znalazłam więc pokażę wam czym ją zastąpić. Najprostszym rozwiązaniem jest po prostu doklejenie okrągłej główki z białego papieru. Można nanizać na nitkę jasny koralik, można również dokleić pomponik. Wszystko zależ od was i od tego co znajdziecie w magicznym pudełku. 

    

Kochane Świetliczaki " magiczne pudełko" daje wam nieskończone możliwości. Kto takiego nie ma - może święta będą okazją, by poszukać skarbów, zacząć je gromadzić. 

Przed świętami jeszcze kilka razy się spotkamy , gromadźcie skarby na pewno się przydadzą. 

 

Pozdrawiam, pani Monika 

 

Gdzieś daleko w niebie,
Za firanką chmurką,
Mieszkają aniołki,
Leciutkie jak piórko.

Jak puszyste ptaszki
Po niebie fruwają,
Przez obłok z koronki
Na dół spoglądają.

Przykleiły noski
Do okienka nieba,
Pilnują czy czegoś
Dzieciom nie potrzeba.

Jak mówi modlitwa:
– Anioł w dzień i w nocy,
Na wezwanie dziecka,
Leci ku pomocy.

Przytuli je mocno,
Gdy mama daleko,
Sprowadzi do domu,
Gdy zbłądzi nad rzeką.

Gdy chce coś źle zrobić
Myśli w lot zatrzyma,
A przy tym tak śmiesznie
Policzki wydyma.

Cały lśni w słoneczku,
śmieje mu się minka,
Może to być chłopiec,
Może być dziewczynka.

http://bajczytanki.pl/wierszyki.html 

 

 

 

 

Copyright 2022  Rocket Kids / Wszelkie prawa zastrzeżone. Redaktor: Pani Monika.

 

 Designed by www.diablodesign.eu.