foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Świetliczak w domu.

17.08.2020 - MYSZ

 MYSZ 

 

Witajcie Świetliczaki...

NIE, NIE... jeszcze nie pora do szkoły...jeszcze są wakacje. W szkołach trwają remonty by we wrześniu powitać Was w nowych salkach. Czy tęsknicie? Nauczyciele bardzo. Dla tych dzieci, którym już się bardzo nudzi zamieszczam małą myszkę.

 Bardzo prosto ją zrobić. Potrzebujecie papier kolorowy, klej, nożyczki. 

Zacznijcie od narysowania i wycięcia kółka. Kolor jest dowolny, u mnie różowy. Wytnijcie go starannie. Natnijcie w jednym miejscu tak, jak to widać na zdjęciu. Sklejcie w tym miejscu by otrzymać taki śmieszny daszek...to będzie mysia głowa i brzuszek. 

Teraz z tego samego koloru wytnijcie kwadrat, złóżcie go na pół, narysujcie połowę serca i wytnijcie. Otrzymacie uszy myszy. Pytacie o wielkość uszu...to zależy jak dużą mysz robicie. 

Zobaczcie na zdjęciach jak mają wyglądać poszczególne elementy zwierzątka. Uszka muszą się zmieścić na głowie. Doklejamy je po prostu do myszy. Jeżeli się okaże, że są za duże przed sklejeniem można je zmniejszyć. 

Na uszach przyklejcie kółeczka, zróbcie oczy z dwóch kółek, no i nie zapomnijcie o wąsikach. Należy wyciąć 3 długie paseczki w czarnym kolorze, skleić je czarnym kółeczkiem i przykleić myszy. 

Zaaapomniałam !!! Jeszcze ogon. Co to za mysz bez ogona...to pasek papieru zakręcony na końcu...można to zrobić nożyczkami, potraficie to zrobić...

Do zobaczenia niedługo...

 

pozdrawiam, pani Monika 

 

        

 

Żródło: https://pin.it/7zDHD4c 

 

Copyright 2022  Rocket Kids / Wszelkie prawa zastrzeżone. Redaktor: Pani Monika.

 

 Designed by www.diablodesign.eu.