foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Świetliczak w domu.

21.12.2020 - ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ...

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ 

 

 

Drogie Świetliczaki... 

Dzisiaj nie napiszę wiele. Prace, które dla was przygotowałam są bardzo proste. Wystarczy przyglądnąć się zdjęciom. Wykonując wieniec z pomocą dziurkacza otrzymacie dodatkowy element do wykonania innej pracy. 

Zaczniemy jednak od początku... przygotujcie tekturkę lub szary papier, dziurkacz z gwiazdką, klej, nożyczki, wszystkie możliwe elementy, którymi można dekorować prace plastyczne. Mam na myśli wstążeczki, koraliki, cekiny, guziki, brokaty, materiały, aplikacje, kolorowe, błyszczące żele itp. 

Aby wykonać wieniec wydziurkujcie wiele gwiazdek. Ale UWAGA....Wybierzcie dużą kartkę papieru i dziurkujcie dookoła kartki tak, by wydziurkowane gwiazdki użyć do wykonania wieńca a kartkę na której dookoła będą dziurki po gwiazdkach wykorzystamy do wykonanie innych prac. My przecież nie marnujemy papieru. 

Naklejajcie teraz gwiazdki na szary papier tak, by otrzymać wieniec świąteczny. Można go później dowolnie udekorować, na przykład zielonymi lub czerwonymi cekinami. Ja przykleiłam tylko wstążeczkę abyście nie mogli ściągnąć gotowego pomysłu... 

     

A co z białą kartką papieru na której są dookoła wydziurkowane gwiazdki?  

 

Naklejcie pod nią kartkę z czerwonego papieru. Otrzymacie świetną podstawę do wykonania ciekawej kartki świątecznej. 

A dalej? Wytnijcie jakiś świąteczny element np. choinkę z zielonego papieru. Może być gwiazdka ze złotego papieru. Naklejcie element w środku...teraz sami dekorujecie. Zobaczcie jak można się bawić różnymi elementami. 

 

      

W ostatnim przykładzie wykorzystałam nawet swoje stare kolczyki.

Nigdy nie wyrzucajcie takich ciekawych elementów. Przygotujcie sobie "zaczarowane pudełko" np. po nowych butach i wrzucajcie tam wszelkie ciekawe rzeczy, które zazwyczaj wyrzucamy. Mogą to być kolorowe wstążeczki, które mamy odcinają od nowych rzeczy. One służą do podtrzymywania ubrań na wieszaku ale zazwyczaj przeszkadzają w noszeniu tych rzeczy bo zawsze wyskakują spod ubrania....bardzo często kobiety je obcinają i po prostu wyrzucają. A można z nich zrobić wspaniałe kokardki do dekoracji. Podobnie ze starymi koralami, które np. się zerwały, albo cekiny. Wrzucajcie je do "zaczarowanego pudełka" a zobaczycie jakie skarby można zgromadzić. 

To już nasze ostatnie spotkanie przed świętami, ba nawet w tym roku. Spotkamy się znów po feriach. Życzę Wam zdrowych i rodzinnych świąt. Życzę Wam śniegu po pas. Życzę pięknej choinki i prezentów pod nią, niech się spełnią wszystkie Wasze dziecięce marzenia...

 Pozdrawiam, pani Monika 

 

 

 

 

 

 

Copyright 2022  Rocket Kids / Wszelkie prawa zastrzeżone. Redaktor: Pani Monika.

 

 Designed by www.diablodesign.eu.